Sağlıklı beslenme

Ana okulumuzda çocuklara yaşlarına uygun, dengeli, yüksek değerli, Alman Beslenme Birliğinin beslenme tavsiyelerine ve Türk Sağlık Bakanlığının tavsiyelerine göre yönlendirilen bir beslenme tarzı sunulmaktadır. Kahvaltı ve öğle yemeğinin yanı sıra çocuklara iki de ara öğün servis edilmektedir.

Çocuklar için içecek olarak her zaman şişelenmiş içme suyu, tatlılandırılmamış meyve çayları ile bazen de su ile seyreltilmiş doğal meyve suları bulunmaktadır. Su sebillerimiz var ve gıdalarımızı ökolojik tarımdan elde etmeye dikkat ediyoruz. Alerjik kişilerin ihtiyaçlarına uygun yemek de sunuyoruz.

Projelerde çocuklar gıdalara karşı sorumlu bir şekilde davranmayı ve yemeklerin sağlıklı bir şekilde hazırlanmasını öğreniyorlar. Yemek planlarının hazırlanmasında ve pişirilmesinde bizzat çocuklar da yardım edebiliyorlar. Bununla ilgili olarak üst seviyede donatılmış büyük bir mutfağımız ve çocukların ihtiyaçlarına uygun şekilde yapılandırılmış restoran alanımız var.

Yemek zamanlarının tasarlanmasına da büyük önem veriyoruz: Yemek sırasında uygun bir atmosferin çocukların yeme davranışı üzerinde olumlu etkisi olduğu kanaatindeyiz. Beslenme alışkanlıkları ve yemekten keyif alabilme hali de çocuklar tarafından kalıcı şekilde öğreniliyor.

Mutfağımız´dan yemek tarifi

Evde denemek için sizlere şefimiz Suna`nın özel tarifini öneriyoruz: Kekikli hindi fileto ve Ispanak dolması