Bizim kurumumuz

FRÖBEL Istanbul Ltd

FRÖBEL Istanbul Ltd. ilk anaokulunu 2014 yılı başında Istanbul’da 4.Levent ilçesinde açtı. Hedefi, Almanya’da değer verilen ve takdir edilen FRÖBEL pedagoji konseptinin Türkiye’ye uygulanması ve ailelere yüksek değerli bakım ve eğitim kurumlarının sunulmasıdır. FRÖBEL Istanbul Ltd. ana okullarını Almanya standartlarına ve özellikle FRÖBEL gurubun katı kalite talimat ve kurallarina uygun olarak ve T.C. Eğitim Bakanlığı’nın talimatlarına bağlı kalarak işletmektedir.

FRÖBEL e.V.

FRÖBEL kamu yararına çalışan „FRÖBEL e.V.“ derneği, kamu yararına çalışan bir eğitim ve öğrenim şirketi olan „FRÖBEL Bildung und Erziehung gemeinnützige GmbH“ ve FRÖBEL International GmbH şirketinden oluşmaktadır. FRÖBEL e.V. 1990 yılında kurulmuş olup, merkezi Berlin’dedir.

FRÖBEL e.V. kamu yararına çalışan kardeş şirketi „FRÖBEL Bildung und Erziehung gGmbH“ vasıtasıyla on federal eyalette kreşler, ana okulları ve çocuk yuvaları ile eğitim desteği alanında faaliyet gösteren kurumlar işletmektedir. Tüm Almanya’da 165 FRÖBEL kurumunda 14.500’den fazla çocuk yaklaşık 3.300 çalışan tarafından bakılmakta ve korunmaktadır. Bu itibarla FRÖBEL çocukların günlük hayatına yönelik olarak Almanya’nın bölgeler üstü en büyük kamu yararına çalışan ana okulu kurumlarının sorumlu ana kurumudur.

FRÖBEL International GmbH

FRÖBEL 2009 yılından bu yana yurt dışında faaliyet göstermektedir. İlk olarak Avustralya’da iki kurumun devralınmasıyla üstlenilen bu sorumlu ana kurum niteliği zaman içinde Sidney, Melbourne ve Poznan’da (Polonya) bulunan toplam dört kuruma yayılmış durumdadır. FRÖBEL International GmbH yurt dışındaki iki şirketin çatısını oluşturmaktadır ve FRÖBEL’in Almanya’daki ve yurt dışındaki faaliyetlerinin kesişme noktasıdır. FRÖBEL İstanbul Ltd. ise FRÖBEL`in yurt dışında bulunan işbirliği ortağıdır.