Veli yorumları

"Biz ebeveynler için çocuklarımızı okulda bıraktığımızda çocuklarımızın kişiliklerine ve tercihlerine saygı duyulacağını bilmek gibisi yok... Oynanan oyunların türlerinin, beslenmenin niteliğinin, çocuğun gelişimine katılanların çocuğa duyulan bu saygının sadece birer uzantısı ve doğal sonucu olduğunu düşünüyoruz. Bize bu duyguyu tattırdığı için FRÖBEL ailesine çok teşekkür ederiz, iyi ki varsınız! :-)"
R & P. S.

"Bu tür incelikleri ve hassasiyetleri oğluma, çocuklara ve bize de hatırlattığınız için esas biz teşekkür ederiz.
Yıllardır İstanbul Kültür Sanat Vakfında Sponsorluk Programı yöneticiliği yapıyorum.Bu tür desteklerin ne kadar önemli olduğunu ve bu konuda özellikle gerçek anlamda organize kurumların desteklenmesinin ne kadar kritik olduğunu biliyorum.
Yardım, dayanışma, birliktelik, başkalarının (tüm canlıların) haklarına saygı duyma  ve tabii empati kurma yeteneği ve kültürünün çocuklarımıza özellikle bu günlerde aşılanması gerektiğini düşünüyorum. Bu eksende hep birlikte çok daha fazla kafa yormalıyız. Teşekkürler, Sevgiler."
Zeynep

"Çocuğum olmadan önce de hep doğalcı idim... Çocuğum olduktan sonra da... Ne demek mi, bu? Yani aslında hayatı getirdiği gibi yaşamayı tercih edenlerdeniz biz. Mesela "zorunlu değil ise" normal doğum yapmak gibi, bilgisayardan müzik dinlemek yerine kendi müziğimizi yapmak gibi, doğayla mümkün mertebe (kar- kış- yağmur- çamur) demeden iç içe olmak gibi... Bunlar bizim önceliklerimiz. O nedenle de Kerem Aren'i FRÖBEL'e göndermeyi tercih ettik. Çok büyük bir bahçesi var, yanlış anlaşılmasın, bahçe büyük ama her köşesinde oyunlar oynanan bir bahçe bu... En çok da bahçeyi sevdi oğlum... Yağmurluğuyla kışın çamur içinde koşturdu, kar topu oynadı. Yazın, arkadaşlarıyla birlikte çığlık çığlığa bir ucundan diğerine koştu... Karnı acıkınca, mutfaktaki görevli ablaları, en doğalını, en temizini yedirdi ona. Paketli gıda konmadı önüne hiç. Ev yemeği yemeyi öğrendi, evde mırın kırın etmesine rağmen... Birde kendi yemeğini kendisi koymayı tabağına... Yemeği bitince tabağını mutfağa götürmeyi, masayı toplamaya yardım etmeyi, teşekkür etmeyi öğrendi.
Dil konusuna fazla takılmadık. Bir dile erken bir yaşta yatkınlığı olması çok iyi olurdu elbet... Ama "o" 2 dili birden anlamaya başladı. 1'den 10'a kadar İngilizce, Almanca, Türkçe karışık saymaya başladı. Şarkılar söyledi. Hoşumuza gitti. Her sabah zorla gönderdiğimiz bir yer olmadı FRÖBEL, her sabah özenerek hazırlanıp, mutlu gittiği bir yer oldu. Ve her bir öğretmeni, onu zorlamadan, neler yapabileceğini, kapasitelerini gözlemleyerek, "her çocuk farklıdır" ilkesinden yola çıkarak davrandı ona. Her biri benim çiçeğime özenle baktı, ağaç olması için düştü üzerine... Bilmem, belki de aksilikler olmuştur zaman zaman. Ama, hissetmedik. Sorun her neyse her bir yönetici ve eğitmenin katkısıyla çabucak çözüldü. Zaman geldi, karşımıza oturdular. En zor soruları bile cevaplayıp, en sert eleştirileri bile dinlemeyi göze aldılar. Böyle bir yer FRÖBEL. Bilin istedim."
Fulya SOYBAŞ IŞIK

"Auf der Suche nach dem perfekten Kindergarten für unsere Tochter Mira stießen wir auf den FRÖBEL-Kindergarten Istanbul. Vom ersten Moment an wussten wir, dass wir angekommen sind. Wir versuchen unsere Tochter zu einer selbstbewussten, selbstständigen und aktiven Person zu erziehen. Daher passten die Angebote des FRÖBEL-Kindergartens und das pädagogische Profil von FRÖBEL hervorragend zu unseren Erwartungen.
Nicht nur das Kindergartengebäude, die Philosophie hinter FRÖBEL und die im Kindergarten gesprochenen Sprachen machen uns glücklich, Teil der FRÖBEL-Familie zu sein. Das Besondere an dem Kindergarten sind auch die Erzieher und Erzieherinnen und das gesamte Personal, welches sehr professionell, qualifiziert, kreativ, freundlich und liebevoll ist. Unsere Tochter LIEBT es, jeden Morgen in die Kita zu gehen. Sie hat sich in ihre neue Routine sehr schnell eingelebt und ist vor allem vom morgendlichen Yoga begeistert! Wir danken Euch für jede Minute."
Pinar KILIC ÜNSAL