Hareket ve gevşeme

Çocuklar hareket etmeyi severler. Ancak, motorik olarak da gelişme ve çok yönlü hareket şekillerini öğrenme fırsatına da sahip olmaya ihtiyaçları vardır.

Bu nedenle, çocuklara gerek iç mekanlarda gerekse dış mekanlarda geniş ve uyarıcı hareket alanları sağlamaya büyük önem veriyoruz.

Özel Istanbul ana okulumuzun büyük bahçesi çocuklara dışarıda oynamak ve çevre hakkında deneyim elde etmek için yeterince alan sunuyor. Almanca‘daki „kötü hava yoktur, sadece yanlış giysi vardır“ atasözüne uygun davranıyor ve çocuklara her gün bahçede zaman geçirme keyfini tatma olanağı veriyoruz. Çocuklar bahçeyi sıçramak, zıplamak, tırmanmak, sürünmek, denge hareketi yapmak veya koşmak için kullanıyorlar. Bireysel çocuksu huzur ve gevşeme ihtiyacını bilinçli olarak destekliyor ve bunu huzur ve yaşa uygun uyuma olanağı saatleri içeren günlük yapılandırma ile teşvik ediyoruz.

Bir ana okulunun Almanya standartlarına uygun şekilde şekillendirilmesi için, Almanya’dan birçok malzeme ve ekipman ithal edildi. Oyuncaklarımızın doğal malzemeden yapılmış,pedagojik açıdan değerli, çocuklara uygun ve ağırlıklı olarak da ağaçtan olmasına dikkat ediyoruz.