Adaptasyon

Özel Istanbul Anaokulu FRÖBEL’deki eğitimciler hassas adaptasyon zamanında özellikle dikkat sarfediyorlar. Yetkinlikler ve deneyimler yardımıyla bunun için ilk tanışmada hep birlikte çocuk ve ailesi açısından kendilerini Istanbul’daki FRÖBEL ana okulunda iyi hissetmeleri için iyi bir yol buluyoruz.

Çocuk için ebeveynin evinden ana okuluna geçiş önce emosyonel stres olarak hissedilebilen değişiklikler anlamına geliyor. Çocukların annelerinden, babalarından veya kendileriyle ilgilenen güvenilir bir kişiden ayrılmaları ve tanımadıkları insanların bulunduğu yeni bir çevreye girmeleri ve sonuç olarak eğitimcilerini muhatap, avutucu ve güvenilir kişi olarak kabul etmeleri gerekiyor.

Yine de, eğitimci ile arasında güvenilir bir bağ oluşmasıyla çocuk yeni yaşam ve deneyim dünyasına sorussuz şekilde katılabiliyor ve kendisini iyi hissedebiliyor. 

Başarılı bir adaptasyon eğitimci ile ebeveynin işbirliğinden geçiyor. FRÖBEL’e adaptasyon bu nedenle ebeveyni de sürece dahil ediyor ve başarılı bir adaptasyon ve çocuğun ana okulunda iyi bir başlangıç yapması için işbirliğini hedefliyor.